logo riaps
riaps.cz

O službě

Sociální služba Chráněné bydlení RIAPS zahájila svoji činnost k 1.2.2022. Služba je poskytována klientům s duševním onemocněním. Odborný tým pracovníků se klientům věnuje dle jejich individuálních potřeb každý den vždy v rozsahu od 8:00 do 20:00 v rámci předem dohodnutých schůzek či na základě aktuálně vzniklé akutní potřeby podpory. Služba má v současné době kapacitu 9 lůžek, která se nacházejí ve třech lokalitách města Trutnov. Jedná se o rodinný dům se čtyřmi jednolůžkovými pokoji, dále o dva byty s jedním, respektive dvěma jednolůžkovými pokoji, a jeden byt, který v současné době sdílí pár. V rámci poskytovaných služeb vedou pracovníci klienty k získání a rozvoji takových dovedností, které jim po smluvním období umožní žít samostatně s nižší mírou podpory prostřednictvím ambulantních a terénních služeb.        

Odborný tým chráněného bydlení je v současné době tvořen vedoucím sociálním pracovníkem, na přímé péči se pak podílejí dva sociální pracovníci a dva pracovníci v sociálních službách. Služba rovněž úzce spolupracuje s odborným týmem pracovníků CDZ RIAPS Trutnov.

Aktuality

13.10.2023 (JP)
Rozšíření služby

Služba Chráněné bydlení RIAPS od 1.7. 2023 rozšířila svoji kapacitu a nově v Trutnově podporuje a pomáhá již celkem devíti klientům, dospělým lidem se zkušeností s vážným duševním onemocněním.

Číst více

Zobrazit všechny aktuality