Aktuality


Den zdraví

21.5.2018 (Skutilová K.)

Dne 30. května se zúčastníme Dne zdraví, který se bude konat ve Dvoře Králové nad Labem.


Fotka uživatele StacionáÅ? RIAPS.


 


 

Představení iniciativy Na rovinu

20.4.2018 (Skutilová K.)

Příští týden se koná Festival NA HLAVU, kde proběhne představení iniciativy Na rovinu.Do té je zapojena celá řada organizací včetně Stacionáře RIAPS. Jde o společné úsilí snížit stigmatizaci a diskriminaci lidí s duševním onemocněním a zlepšit přístup lidí k duševnímu zdraví. https://www.tyden.cz/rubriky/zdravi/festival-na-hlavu-predstavi-iniciativu-ktera-boura-predsudky_475102.html 


 

Příprava na velikonoční výstavu v Hostinném

7.3.2018 (Skutilová K.)

I tento týden tvoříme na velikonoční trhy, které proběhnou 17.3.2017 ve Františkánském klášteru v Hostinném.


Fotka uživatele Stacionář RIAPS.


 

Velikonoční trhy v Hostinném

1.3.2018 (Skutilová K.)


Valentýn už byl.. U nás ve Stacionáři to ale láskou srší po celý rok :) I vy si můžete kousek lásky a radosti odnést s těmito krásnými (s láskou dělanými) srdíčky, které budou ke koupi na velikonočních trzích 17.3. ve Františkánském klášteru v Hostinném :)


Fotka uživatele Stacionář RIAPS.
 

Stigmatizace lidí s duševním onemocnění

1.2.2018 (Skutilová K.)

JAK BOJOVAT SE STIGMATIZACÍ? 
Mluv o duševním zdraví a nemocích otevřeně – duševní nemoc by neměla být ve společnosti tabu. Denně se s tímto onemocněním potýká mnoho lidí a to, že budou moci o svých problémech mluvit otevřeně, jim pomůže.


Dávej si pozor na způsob, jakým o duševním onemocnění mluvíš – nemluv o lidech
s duševním onemocněním jako o bláznech či cvocích. Neříkej o nich, že jsou mešuge. Neříkej, že se léčí v blázinci.Snaž se dozvědět o duševním zdraví více – pokud budeš vědět, jak duševní nemoc vzniká
a jaké jsou její příznaky, budeš vědět, co od člověka s duševním onemocněním čekat.


Ber ho jako člověka, ne jako diagnózu – lidé s duševním onemocněním jsou mnohem více než jen jejich nemoci. Jsou to často rodiče, partneři, synové a dcery. Jsou to často lidé, kteří úspěšně studují, kterým se daří
v zaměstnání, kteří vynikají v nějakém sportu či umění.


Buď kritický k tomu, co si přečteš v novinách – v novinových článcích se často setkáváme pouze s informacemi týkajícími se trestných a násilných činů lidí s duševním onemocněním, ale ve skutečnosti je tento obraz jednostranný a nevyvážený.


Nauč se být k lidem s duševním onemocněním empatický a podporuj je – tito lidé často potřebují tvoje porozumění a podporu víc, než cokoli jiného.


Podporuj rovný přístup k fyzickému i duševnímu zdraví – duševní onemocnění je onemocnění jako každé jiné. Když se někdo chová „zvláštně“ při epileptické příhodě, tak to také nesvádíme na jeho špatnou morálku.


Nekriminalizuj lidi s duševním onemocněním – lidé s duševním onemocněním nemají větší sklony k násilí nebo kriminální činnosti než ostatní lidé. Sami jsou častěji oběťmi než pachateli.


A především NEVĚŘ MÝTŮM A STEREOTYPŮM! 
http://www.mujmindset.cz/stigma/jak-bojovat-se-stigma/


 


 


Občasník 2/2017

22.12.2017 (Skutilová K.)

Druhé číslo Občasníku RIAPS je na světě. Přečíst či stáhnout si jej můžete na našich stránkách v rubrice "Ke stažení".


 

PF 2018

20.12.2017 (Skutilová K.)

Příjemné prožití svátků vánočních, mnoho zdraví, štěstí a spokojenosti v novém roce 2018 Vám přejí pracovníci Stacionáře RIAPS Trutnov 

Úterý 19.12.

15.12.2017 (Skutilová K.)

V úterý 19. 12. z provozních důvodů nebude probíhat program Stacionáře.


 

Přípravy na vánoční trhy v Hostinném

7.12.2017 (Skutilová K.)

Přípravy jsou v plném proudu .. :-) V sobotu 9. prosince proběhnou ve Františkánském klášteru v Hostinném vánoční trhy, kterých se zúčastní i náš Stacionář. Všichni jste srdečně zváni!


Fotka uživatele Stacionář RIAPS.


Fotka uživatele Františkánský klášter Hostinné.


 

strana 1