Zvuková informace o službě

O službě

Ve Stacionáři RIAPS poskytujeme sociálně rehabilitační služby lidem ve věku 18-64 let s duševním onemocněním.

Naším posláním je pomoc a podpora uživatelům při udržení, obnovení nebo získání základních dovedností vedoucích k samostatnému a soběstačnému životu ve společnosti. Zařízení podporuje uživatele při seberealizaci v jejich přirozeném prostředí.

Služby jsou poskytovány ambulantně, přímo v prostorách Stacionáře, případně formou tzv. terénní služby, tedy v prostředí, v němž se uživatel běžně pohybuje.

Konkrétně se jedná o poradenství, individuální rozhovory, nácvikové činnosti jako např. nácvik vedení domácnosti, cestování, vyřizování záležitostí na úřadech včetně osobního doprovodu, edukace na počítači atd. Mezi další činnosti patří společná posezení našich uživatelů a popovídání u čaje či kávy, cvičení paměti a soustředivosti, zábavné hry nebo činnosti k rozvoji dovedností. V dílně si lze vyzkoušet nejrůznější tvůrčí a výtvarné techniky, jako například pletení košíků, výrobu šperků, nešitý patchwork. Uživatelé si rovněž mohou zacvičit na cvičebních strojích, využít porady při úsilí o zdravější životní styl či další  fakultativní službu jako skupinová terapie. Jednoduše řečeno, každý uživatel si sám zvolí, kterou z nabízených možností chce využívat tak, aby něco získal.  

Široké spektrum služeb obohacujeme o další aktivity přímo v terénu jako jsou různé výlety či pobytové akce. Nedílnou součástí nabízených služeb jsou rovněž pravidelná setkání pro osoby blízké našich uživatelů, při kterých mohou sdílet své zkušenosti mezi sebou i s týmem odborných pracovníků.

Základní služby, vyplývající ze zákona 108/2006 Sb. jsou bezplatné, u ostatních služeb se uživatelé spolupodílí např. při pobytových akcích. 

Provozní doba Stacionáře RIAPS

Ambulantní služba - Procházkova 818, Trutnov

Pondělí - čtvrtek    9:00-15:00

Terénní služba je vždy poskytována na základě domluvy

Pondělí a středa     9:00-17:00

Úterý a čtvrek        9:00-15:00

Nově poskytujeme ambulatní služby také ve Dvoře Králové nad Labem

Stacionář RIAPS - T.G.Masaryka 40, Dvůr Králové nad Labem

Středa a čtvrtek      9:00-15:00

Aktuality

22.11.2017 (Skutilová K.)
Výběrové řízení

Stacionář RIAPS hledá:


Sociálního pracovníka (popřípadě Sociálního pedagoga/Speciálního pedagoga/psychologa)


Stacionář RIAPS Trutnov hledá kolegu/kolegyni na pozici sociální pracovník


úvazek 1,0


Charakter vykonávané činnosti: poskytování sociálně rehabilitačních služeb dospělým lidem s duševním onemocněním  ambulantní a především terénní formou, úzká návaznost zdravotních a sociálních služeb administrativa služby, spolupráce na tvorbě metodik spolupráce s institucemi v rámci návazné sociální sítě


Požadavky: vzdělání a odborná způsobilost dle zákona č.

Číst více

23.10.2017 (Skutilová K.)
Ohlédnutí za akcí Šperky s/z duší

Srdečně děkujeme patronce naší akce Šperky s/z duší, paní Evě Holubové, za její čas a ochotu naší akci podpořit.


Číst více

23.10.2017 (Skutilová K.)
Ohlédnutí za akcí Šperky s/z duší

Děkujeme všem, co s námi tento nezapomenutelný večer sdíleli :-) 


https://trutnovinky.cz/zpravy/aktuality/2017/rijen/klientky-na-modni-prehlidce-nosily-sperky-s-dusi-jejich-drazba-vynesla-pres-62-tisic/


Číst více

Zobrazit všechny aktuality