Zvuková informace o službě

O službě

Ve Stacionáři RIAPS poskytujeme sociálně rehabilitační služby lidem ve věku 18-64 let s duševním onemocněním.

Naším posláním je pomoc a podpora uživatelům při udržení, obnovení nebo získání základních dovedností vedoucích k samostatnému a soběstačnému životu ve společnosti. Zařízení podporuje uživatele při seberealizaci v jejich přirozeném prostředí.

Služby jsou poskytovány ambulantně, přímo v prostorách Stacionáře, případně formou tzv. terénní služby, tedy v prostředí, v němž se uživatel běžně pohybuje.

Konkrétně se jedná o poradenství, individuální rozhovory, nácvikové činnosti jako např. nácvik vedení domácnosti, cestování, vyřizování záležitostí na úřadech včetně osobního doprovodu, edukace na počítači atd. Mezi další činnosti patří společná posezení našich uživatelů a popovídání u čaje či kávy, cvičení paměti a soustředivosti, zábavné hry nebo činnosti k rozvoji dovedností. V dílně si lze vyzkoušet nejrůznější tvůrčí a výtvarné techniky, jako například pletení košíků, výrobu šperků, nešitý patchwork. Uživatelé si rovněž mohou zacvičit na cvičebních strojích, využít porady při úsilí o zdravější životní styl či další  fakultativní službu jako skupinová terapie. Jednoduše řečeno, každý uživatel si sám zvolí, kterou z nabízených možností chce využívat tak, aby něco získal.  

Široké spektrum služeb obohacujeme o další aktivity přímo v terénu jako jsou různé výlety či pobytové akce. Nedílnou součástí nabízených služeb jsou rovněž pravidelná setkání pro osoby blízké našich uživatelů, při kterých mohou sdílet své zkušenosti mezi sebou i s týmem odborných pracovníků.

Základní služby, vyplývající ze zákona 108/2006 Sb. jsou bezplatné, u ostatních služeb se uživatelé spolupodílí např. při pobytových akcích. 

Provozní doba Stacionáře RIAPS

Ambulantní služba - Procházkova 818, Trutnov

Pondělí - čtvrtek    9:00-15:00

Terénní služba je vždy poskytována na základě domluvy

Pondělí a středa     9:00-17:00

Úterý a čtvrek        9:00-15:00

Nově poskytujeme ambulatní služby také ve Dvoře Králové nad Labem

Stacionář RIAPS - T.G.Masaryka 40, Dvůr Králové nad Labem

Středa a čtvrtek      9:00-15:00

Aktuality

9.7.2018 (Skutilová K.)
Výběrové řízení

Stacionář RIAPS Trutnov vypisuje výběrové řízení na pozici sociální pracovník (popřípadě Sociální pedagog/Speciální pedagog/psycholog)


Stacionář RIAPS Trutnov hledá kolegu/kolegyni na pozici sociální pracovník


Úvazek 1,0 / zástup za mateřskou dovolenouCharakter vykonávané činnosti: 
poskytování sociálně rehabilitačních služeb dospělým lidem s duševním onemocněním ambulantní a především terénní formou
úzká návaznost zdravotních a sociálních služeb 
zpracovávání administrativy služby, spolupráce na tvorbě a aktualizaci metodických postupů v souladu se standardy kvality 
aktivní spolupráce s návaznou sociální sítí, spolupráce s rodinnými příslušníky, s komunitou


Požadavky: 
VŠ/VOŠ vzdělání a odborná způsobilost dle zákona č.

Číst více

2.7.2018 (Vašátková V.)
Výroční zpráva 2017

Odkaz ke stažení zde: Výroční zpráva 2017

29.6.2018 (Skutilová K.)
Změna programu Stacionáře

Z důvodu státních svátků, nebude příští týden ve středu 5.7. a čtvrtek 6.7. probíhat program Stacionáře. Děkujeme za pochopení a přejeme pohodové dny :-) Tým Stacionáře Riaps


Číst více

Zobrazit všechny aktuality